Promocyjny pakiet startowy 5 spotkań -> diagnoza predyspozycji i uzdolnień + 2 konsultacje!
Odbierz teraz!

Dowiedz się więcej!

A ja będę latać

Marcel, 14 lat 

Marcel uczestniczy w jednym z naszych warsztatów przeprowadzanych w szkołach. Ma on plan, który potrzebuje wdrożyć w życie JUŻ.

Co wspólnie zrealizowaliśmy? Od początku Marcel zrobił na nas ogromne wrażenie swoją determinacją- chce być pilotem samolotu i chce zacząć DZIAŁAĆ. Nie tak dawno rodzice podarowali mu w prezencie lot awionetką – tak zaczęła się fascynacja latającymi maszynami. To czego potrzebuje to towarzyszenie mu w tej edukacyjnej podróży – z przyjemnością! Skupiamy się na tym co tu i teraz, na najbliższych celach – wszak przed Marcelem jeszcze sporo czasu. Pomagamy wybrać szkolne przedmioty, którym dobrze byłoby poświęcić więcej uwagi, prezentując też techniki efektywnego uczenia się. Polecamy poćwiczyć umiejętności techniczne – w co chętnie angażuje się tata. Otwieramy tematy, których Marcel nie spodziewał się w kontekście latania – jak np. konieczność ścisłego trzymanie się procedur, medycyna lotnicza, ale i te, które specjalnie go nie zaskoczyły np. meteorologia czy fizyka – podsuwamy mu książki wprowadzające w tematykę. Nasza praca z podopiecznymi nie jest dalekosiężnie określana w czasie, wszystko jest kwestią indywidualną – w tym przypadku była to krótsza, ale intensywna wspólna przygoda, pozostajemy jednak w kontakcie.

Z czym mierzył się Marcel? – potrzebował wsparcia w ukierunkowaniu swoich działań (starań) edukacyjnych, które byłyby adekwatne do Jego planów. Zdecydowanym zasobem Marcela są jego wspierający rodzice – uważni, współpracujący i chętni inspirować – lot awionetką był jednym z wielu pomysłów na zaciekawianie syna światem – o to chodzi!