Promocyjny pakiet startowy 5 spotkań -> diagnoza predyspozycji i uzdolnień + 2 konsultacje!
Odbierz teraz!

Dowiedz się więcej!

Jak dbamy o rozwój nastolatka?

Czy Twój nastolatek potrafi planować i gospodarować swoim czasem? Czy oprócz obowiązków szkolnych ma czas na realizowanie swoich pasji lub poszukiwanie zainteresowań? A może takie słowa jak: organizacja i obowiązkowość wzbudzają w nim niechęć i złość? Rozwój nastolatka to dla nas priorytet. Dowiedz się, jak możemy pomóc Twojemu dziecku!

Samodzielność w rozwoju nastolatka

Czasem każdy z nas ma trudność z organizacją. Zapominamy, odkładamy sprawy “na później”. Główna różnica pomiędzy zachowaniem dorosłych a nastolatków tkwi w świadomości naszych działań. Dlaczego coś robimy? Co nam to daje? Jaki mamy w tym cel? Dla wielu nastolatków rozwój, Poczucie odpowiedzialności za siebie, za to co robimy pojawia się najczęściej wtedy, kiedy jesteśmy zależni tylko i wyłącznie od siebie.

Jak zacząć ogarniać świat w sposób bliski nam dorosłym – mając 11-15 lat?

Tutaj z pomocą przychodzimy my, czyli Konsultanci Edukacji Spersonalizowanej.

Spotkania, które motywują do działania

Wierzymy, że nastolatek, by zaangażował się w pełni w swój rozwój, musi się przy tym dobrze bawić! W myśl tej zasady dbamy o to, aby wspólnie spędzony czas był dla niego formą zarówno pracy jak i rozrywki – tak, aby “chciało się więcej!”

Spotkania rozpoczynamy od ustalenia harmonogramu pracy nastolatka. Stąd nauka planowania jest jednym z pierwszych etapów. W kreatywny sposób budujemy schemat działania do osiągania małych i dużych celów. By to osiągnąć, podążamy za nastolatkiem, który działa “tu i teraz”. Każdy z nas potrzebuje innych bodźców do pracy, ma inny poziom motywacji – dlatego do każdego podchodzimy indywidualnie.

Synergia, czyli współpraca – nastolatek komunikuje jakie ma potrzeby, wspólnie szukamy lub pogłębiamy jego zainteresowania, sprawdzamy w jakich obszarach dziecko czuje się najlepiej. Interesuje nas, jakie działania sprawiają mu przyjemność i dają satysfakcję z wykonanej pracy. Dzięki testom diagnostycznym (pierwszy etap Programu Everest) wiemy jakie ma predyspozycje, uzdolnienia oraz gdzie szukać.

Podopieczny przy wsparciu Konsultanta ćwiczy komunikację, pracuje nad motywacją i myśleniem krytycznym. Podczas spotkań odkrywa mocne strony na bazie dziedziny, która go interesuje oraz przygotowuje się do zdobywania pierwszych “edukacyjnych szczytów”. Odpowiedzialność i obowiązkowość zaczynają pojawiać się naturalnie, ponieważ “działania, które wykonuję, dają mi satysfakcję”!

Rozwój nastolatka? Zaangażowanie przede wszystkim

Dobre nawyki to poczucie odpowiedzialności za swoje działania. To również umiejętność planowania, kreowania celów czy podtrzymywanie motywacji do pracy – nie pojawią się od razu. Pierwszy czynnik o który należy zadbać to zaangażowanie. A żeby zaangażowanie wypracować, potrzeba czasu, który dla każdego nastolatka będzie różny. Kreujemy zaangażowanie na bazie tego co nastolatkowi daje satysfakcję, co pobudza go do świadomej realizacji założonych celów. Gdy na czymś nam zależy, to bariery i obawy chowają się za wiarą we własne możliwości, a poczucie sprawczości napędza do stawiania kolejnych kroków. Zobacz nasz program!

Konsultacje, które wspomogą rozwój nastolatka!

Cykliczne 60-minutowe spotkania, w trakcie których Konsultant pobudza do rozwoju w obszarach zgodnych ze ścieżką edukacyjną dziecka.
Poszerzanie zainteresowań i pogłębianie wiedzy w wybranych dziedzinach – praca odbywa się m.in. poprzez dyskusje, formy pisemne, debaty, zadania, wyzwania, gry edukacyjne, łamigłówki, wyjścia i spotkania ze specjalistami danej dziedziny, dobór odpowiednich dziedzin, kursów, nauczycieli oraz kształtowanie krytycznego myślenia.

 grafiki warsztaty-23.png
Brak komentarzy do wyświetlenia.