Promocyjny pakiet startowy 5 spotkań -> diagnoza predyspozycji i uzdolnień + 2 konsultacje!
Odbierz teraz!

Dowiedz się więcej!

Kim jest Konsultant Edukacji Spersonalizowanej?

Opowiedzieliśmy Wam trochę o naszej idei i założeniach, znacie profil naszych podopiecznych… Teraz przejdziemy do ciekawej kwestii – kim jest konsultant edukacji spersonalizowanej!

Jak Konsultant pomoże Twojemu nastolatkowi?

Konsultant obok bycia specjalistą w swoim obszarze zawodowym, jest przede wszystkim specjalistą od uruchamiania zasobów nastolatka. Spotkania z konsultantem odbywają się na Saskiej Kępie, w zależności od Twoich potrzeb – 2 lub 4 razy w miesiącu. Na podstawie osobistych celów powstaje spersonalizowana ścieżka edukacyjno/rozwojowa na bieżąco wspierana oraz modyfikowana. Tutor jest nastawiony na wspólne odkrywanie oraz realizację wizji przyszłości podopiecznego, aby ten poczuł siłę sprawczości. Wspiera proces uczenia się, pomaga najpierw odnaleźć, a następnie zmaksymalizować potencjał i doskonalić umiejętności. Zachęca do inspirujących lektur, jest towarzyszem dyskusji, stymuluje do autorozwoju. Zadając odpowiednie pytania umożliwia podopiecznemu zwiększanie samoświadomości, skłania go do refleksji, uczy analizować i samodzielnie rozwiązywać problemy.

Ty wybierasz, kim jest konsultant!

Tak! To prawda! W naszym teamie pracują osoby o różnych kompetencjach i zainteresowaniach – dokładamy wszelkich starań, by jak najbardziej dopasować pary Nastolatek – Konsultant. Konsultanci pozostają w stałym kontakcie z Psychologiem przeprowadzającym dla Ciebie Diagnozę uzdolnień i predyspozycji. Dzięki temu, kiedy Nastolatek i Rodzice spotykają się na podsumowaniu diagnozy, jest tam również obecny wybrany wcześniej Konsultant. Jest to osoba, która, z założenia, będzie miała największe prawdopodobieństwo nawiązania pozytywnej relacji z Nastolatkiem. Chcesz poznać nasz zespół? Klikaj do woli 😉

Indywidualne spotkania

Dba o rozwój i komfort emocjonalny, dlatego już sam indywidualny kontakt z konsultantem jest dla podopiecznego rozwojowy, uczy budowania zdrowej relacji. Dzięki wysoko rozwiniętym kompetencjom interpersonalnym konsultant potrafi stworzyć z podopiecznym relację partnerską dając mu wolność wypowiedzi, interpretacji, opinii. Jest w pełnym porozumieniu i zgodzie z podopiecznym. Konsultant edukacji spersonalizowanej nie jest zatem nauczycielem, ani korepetytorem (bliżej mu do wychowawcy). Jest osobą, która pośredniczy pomiędzy podopiecznym a mentorami, ale o nich następnym razem 🙂

Zainspiruj się!

Chcesz dowiedzieć się więcej o niezwykle ważnej roli tutoringu w edukacji? Sprawdź wywiad z Josepem María Barnils, przewodniczącym Europejskiego Stowarzyszenia Edukacji Zróżnicowanej!

A.W