Promocyjny pakiet startowy 5 spotkań -> diagnoza predyspozycji i uzdolnień + 2 konsultacje!
Odbierz teraz!

Dowiedz się więcej!

Diagnoza predyspozycji i uzdolnień – dowiedz się więcej!

Z czym kojarzy Ci się słowo diagnoza? Wzbudza pozytywne emocje, czy raczej budzi niepokój, jak przed wizytą u lekarza? Bez obaw! Dla nas to słowo nie straszne – wręcz przeciwnie! Diagnoza predyspozycji i uzdolnień to po prostu narzędzie, dzięki któremu dowiesz się, w czym mocny jest Twój nastolatek!

Początek niezwykłej przygody…

Przede wszystkim, w Everest, nie musicie obawiać się jej wyników! Tutaj “badamy” to co w nastolatku jest najlepsze. Dzięki procesowi diagnostycznemu odkrywamy wspólnie z Nastolatkiem jego naturalne predyspozycje. Zajmujemy się szukaniem pozaszkolnej drogi rozwoju, do której wykazuje chęci i zaangażowanie. Twoje dziecko nie wykazuje chęci do takich eksploracji? To też dla nas nie problem – czasem trzeba po prostu pobudzić wewnętrzną ciekawość! I to właśnie nasze zadanie.

Dla nas (konsultantów, psychologów i całego Everestu) to właśnie od diagnozy swój początek ma przygoda związana z pozaszkolnym rozwojem, poszukiwaniem pasji i rozwijaniem mocnych stron nastolatka.

Diagnoza predyspozycji i uzdolnień, czyli zjawisko oparte na synergii

Czy w pracy w grupie czy w parze korzystamy z synergii? A jeżeli tak to na jakie korzyści możemy liczyć? 

Synergia to dążenie do sukcesu przy wsparciu innych osób. To dzielenie się swoimi umiejętnościami i wiedzą, by inni mogli się dzięki nimi rozwijać. To motywowanie innych do dalszej pracy. Wspólne działanie dodaje pewności siebie i uczy nieszablonowego myślenia. inspiruje do nieoczywistych rozwiązań, ćwiczy umiejętność komunikacji w zespole. W Everest podczas procesu diagnostycznego kierujemy się hasłem: synergia = rozmowa psychologa i dziecka. Tworzymy relację “na równi” dziecko-psycholog, dbamy o atmosferę otwartości. Współdziałanie i przekazywanie sobie pozytywnych bodźców to kluczowe dla naszego procesu diagnostycznego.

Rolą psychologa jest wskazanie naturalnych predyspozycji nastolatka, jego mocnych stron, obszarów działań w których czuje się najlepiej. W końcu każdy z nas ma swoje “supermoce”, które warto poznać, zaprzyjaźnić się z nimi i móc z nich umiejętnie korzystać!

Jak to robimy?

Diagnostyka oparta na trzech spotkaniach z psychologiem, przeprowadzona w atmosferze otwartości, pozwoli Twojemu dziecku odkryć pełnię jego możliwości i potencjału.

Diagnoza służy do wskazania silnych stron dziecka, bada m.in. predyspozycje: językowe, matematyczno-logiczne, opiekuńczo-usługowe, uzdolnienia w takich obszarach jak umiejętność koncentracji uwagi, pamięć operacyjna, uważność oraz postawę twórczą bądź odtwórczą. Diagnoza wskazuje zarówno preferowany styl uczenia się, jak i preferowane warunki i kierunki nauki.

Chcesz poznać mocne strony swojego dziecka? Zapisz się!


bn-15.png