Promocyjny pakiet startowy 5 spotkań -> diagnoza predyspozycji i uzdolnień + 2 konsultacje!
Odbierz teraz!

Dowiedz się więcej!

LIPCOWE I SIERPNIOWE 7-DNIOWE WARSZTATY

Rozdrażnienie, zniechęcenie do pracy online, zmęczenie, niepewność, złość. Pandemia przyniosła nam wiele wyzwań, z którymi nie każdy z nas – dorosłych –  potrafi sobie poradzić. To naturalne – nikt z nas nie był dotychczas w takiej sytuacji. Oswajamy się, powoli. Co najważniejsze – nastolatkom jest równie trudno, czasem trudniej. 

Drodzy rodzice, w odpowiedzi na licznie zgłaszane przez Was trudności, które aktualnie obserwujecie u swoich dzieci stworzyliśmy 7-dniowy cykl warsztatów. To, co jest ich fundamentem, to żywe interakcje i  przyjazna atmosfera, które będą nam towarzyszyć w poznawaniu tego, co nazywamy w Everest NARZĘDZIOWNIKIEM OGARNIĘTEGO NASTOLATKA.

Celem każdego z 7 warsztatów jest przybliżenie Waszego dziecka do samodzielnej odpowiedzi na min. jedno z następujących pytań: Czego chcę/ nie chcę? Dlaczego? Co jest dla mnie ważne/nieważne? Jak lubię/nie lubię się uczyć? Gdzie mogę znaleźć motywację? Jak i czy radzę sobie ze stresem? Jak uczynić ze stresu pozytywny bodziec do działania? Co mi służy/nie służy w uczeniu się? Co chcę robić w przyszłości? Dlaczego? Co mogę zrobić lepiej by mieć większe szanse na osiągnięcie celu? Czy mam jakiś cel? Jak go stworzyć, jak znaleźć? 

Zaczynamy od początku – czyli od poznania samego siebie 😉

W pierwszej części cyklu będziemy pracować nad nawykami nastolatków, przyglądać się tym które już mają i wypracowywać nowe. Skupimy się na odnalezieniu celu edukacyjnego oraz motywacji do jego zrealizowania. Przybliżymy kwestię organizacji i planowania, czyli zarządzania sobą w czasie (3 spotkania).

Następnie intensywniej skierujemy uwagę na świat zewnętrzny – relacje z rówieśnikami i innymi ważnymi osobami oraz konflikty, rywalizację i komunikację. Skoncentrujemy się na wypracowywaniu umiejętności czerpania radości i mądrości z relacji. Spróbujemy się wspólnie nauczyć jak się uczyć 😉 (3 spotkania).

Podsumowaniem wspólnej pracy warsztatowej będzie scalenie wszystkiego, co powyższe;) By to osiągnąć i przełożyć w jeszcze większej mierze teorię na praktykę, zrealizujemy wspólny – grupowy projekt niespodziankę (1 spotkanie).

Wykonaliśmy solidną pracę by zdiagnozować bieżące potrzeby nastolatków i odpowiedzieć na nie najlepiej jak potrafimy – zapraszamy;)


Cream with Orange Flowers Certificate of Appreciation.png